O společnosti

Historie firmy se začíná záhy po nastolení nového režimu v listopadu 1989, kdy u nás vzniká možnosti soukromého podnikání. Již v roce 1991, byla založena firma, která si dala za cíl obchodovat s polygrafickými materiály na českém trhu. Firma byla založena z iniciativy 3 lidí, anglického Čecha pana Janoty, Ing. Balloše a Ing. Nováka v roce 1991. Její počátky byly v Anglii ve firmě Mita Thor. V následujícím roce 1992 již došlo k jejímu osamostatnění a její čeští majitelé ji dávají jméno CNI Tisk servis, spol. s r.o. Zkratka CNI byla odvozena od od jména tehdejšího největšího firemního partnera a výrobce tiskových barev, švédské firmy Casco Nobel Inks.

Po skromných začátcích v soukromém bytě se firma v roce 1993 rozšiřuje. Má čtyři zaměstnance a pronajímá si větší prostory na kanceláře i sklady v Praze Nebušicích. K dalšímu rozšíření prodejní a servisní sítě dochází v témže roce otevřením dceřiné firmy v Sobotovicích u Brna. Na počátku následujícího roku 1994 dochází k založení další dceřiné firmy CNI Tlač servis v Popradu na Slovensku.

Firma se nadále úspěšně rozvíjela a dosahovala i dobrých ekonomických výsledků. Její tehdejší prostorové možnosti však byly vyčerpány a muselo dojít ke získání nových firemních prostor. V roce 1997 proto dochází k zakoupení velkého areálu, bývalého kravína, od zemědělského družstva. Areál se nachází v Praze 6 Přední Kopanina, což je v bezprostřední blízkosti pražského letiště. Následně, před nastěhováním firmy, dochází k jeho komplexní úpravě a přestavbě budov pro využití k firemním účelům.

V následujících letech dochází k dalšímu rozšiřování prodejní a servisní sítě. Firma zaměstnává další nové pracovníky. V roce 1999 se rozšiřuje i počet spolumajitelů firmy o dalšího partnera Ing. Krigla na celkem tři lidi.

K dalšímu významnému rozšíření firmy CNI Tisk servis došlo v roce 2002, kdy koupila konkurenční firmu Print Consulting. Přebírá většinu jejích zaměstnanců a rozšiřuje i své prodejní portfolio o dodavatelské firmy a jejich výrobky (tiskové desky Kodak, gumy Mac Dermid - Rollin, laminovací folie Derprosa a další).

Obě firmy CNI Tisk servis i Print Consulting fungovaly zatím ještě souběžně, každá pod svou hlavičkou i když se již prakticky jednalo o firmu jednu. K jejich definitivnímu administrativnímu sloučení pod jménem CNI Tisk servis došlo až od počátku roku 2006.

Firma CNI Tisk servis dále expandovala. Vzhledem velikému nárůstu prodeje ražebních fólií a TTR pásek a tudíž i k rostoucím prostorovým nárokům pro tuto činnost byla v roce 2003 založena sesterská firma TFP Universál a.s., která se odstěhovala do Čestlic, do budovy bývalé Print Consulting.

Firma CNI Tisk servis se tak pomalu dostávala do podoby a velikosti v jaké existuje dnes. V Praze a ve svých sesterských společnostech na Moravě a Slovensku dává práci zhruba 70. spolupracovníkům a spolehlivě patří mezi největší firmy svého druhu v oblasti Česka a Slovenska.

Naši partneři

left
right